Strona głównaAktualnościWarsztaty ekologiczne "Smog albo zdrowie"

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Warsztaty ekologiczne "Smog albo zdrowie"

foto3W dniach 7-11.01.2019 r. w świetlicy szkolnej w ramach edukacji ekologicznej odbyły się warsztaty ekologiczne „ Smog albo zdrowie”. Głównym tematem dyskusji był wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie – efekt smogu.

Uczniowie podczas lekcji zmierzyli się z ważnymi informacjami dotyczącymi tego groźnego zjawiska. Poznali pojęcie smogu, choroby przez niego wywołane, miejsca w Polsce najbardziej zagrożone smogiem, jednostkę zanieczyszczenia powietrza oraz nauczyli się sposobów ograniczenia smogu we własnym środowisku lokalnym. Uczniowie w grupach sprawdzali na różnych portalach, stronach internetowych i aplikacjach stopień zanieczyszczenia powietrza dla danych województw.

Uczniowie wykonali również wspólnie pracę plastyczną o zróżnicowanej technice zainspirowani tematem zagrożenia dla swojego zdrowia – smogiem.

Warsztaty prowadził zespół ds. ekologii: Aneta Bielska, Elżbieta Robakiewicz, Justyna Libura.