Strona głównaAktualnościWarsztaty ekologiczne "Smog albo zdrowie"

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Warsztaty ekologiczne "Smog albo zdrowie"

foto3W dniach 7-11.01.2019 r. w świetlicy szkolnej w ramach edukacji ekologicznej odbyły się warsztaty ekologiczne „ Smog albo zdrowie”. Głównym tematem dyskusji był wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie – efekt smogu.

Uczniowie podczas lekcji zmierzyli się z ważnymi informacjami dotyczącymi tego groźnego zjawiska. Poznali pojęcie smogu, choroby przez niego wywołane, miejsca w Polsce najbardziej zagrożone smogiem, jednostkę zanieczyszczenia powietrza oraz nauczyli się sposobów ograniczenia smogu we własnym środowisku lokalnym. Uczniowie w grupach sprawdzali na różnych portalach, stronach internetowych i aplikacjach stopień zanieczyszczenia powietrza dla danych województw.

Uczniowie wykonali również wspólnie pracę plastyczną o zróżnicowanej technice zainspirowani tematem zagrożenia dla swojego zdrowia – smogiem.

Warsztaty prowadził zespół ds. ekologii: Aneta Bielska, Elżbieta Robakiewicz, Justyna Libura.