Strona głównaAktualnościWycieczka klas czwartych do Ciechanowa

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Wycieczka klas czwartych do Ciechanowa

miniW dniu 12 grudnia uczniowie klas IVa i IVc w ramach Mikołajek klasowych pojechali na wycieczkę do Ciechanowa.

Rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Książąt Mazowieckich, który zrobił na uczniach duże wrażenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się repliki broni oraz dyby na głównym dziedzińcu.

Po spacerze uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej. Cofnęliśmy się podczas niej do średniowiecza i rozmawialiśmy na temat życia na zamku w tym czasie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i aktywnością podczas zajęć.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Pomysłów. Uczniowie zobaczyli cały proces powstawania bombek. Własnoręcznie dekorowali bombki według własnego pomysłu. W między czasie dzieci mogły skorzystać z sali zabaw z kulkami oraz pobawić się przy muzyce w zabawy proponowane przez panie.

Nie ominął nas również słodki poczęstunek w postaci soczków i batonika. Na koniec uczniowie zjedli obiad i w pełni usatysfakcjonowani wrócili do domów.