Strona głównaAktualnościKlasy drugie w teatrze

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Klasy drugie w teatrze

mini9 stycznia 2019 r. uczniowie klas drugich wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na niezwykle barwną, rozśpiewaną i roztańczoną bajkę pod tytułem „Pchła Szachrajka”. Widowisko przedstawia przygody tytułowej pchły, jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę.

Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Tak zaczęła się barwna opowieść o małej pchle, znanej ze swych zwariowanych psot. Ta śliczna , drobna elegantka z parasolką, w kolorowym stroju , nosząca na głowie kapelusik a w głowie mająca sto pomysłów na figle i żarciki wraz z innymi zabawnymi postaciami zagwarantowała wszystkim dobrą zabawę. Sprytna pchełka wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią języka pcheł zamiast angielskiego. Rezolutna Szachrajka ciągle miała głowę pełną pomysłów. Czy najlepszych? Jakie były tego konsekwencje? Dzieci i uczniowie naszej szkoły już się o tym przekonali.

Scena jak i kostiumy były kolorowe i wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenie. Widzowie z zapartym tchem śledzili przygody i figle tytułowej bohaterki. Atrakcją i urozmaiceniem przedstawienia była akcja strażaków, którzy polewali publiczność wodą. Wybuchy radości sprawiły także duże dmuchane piłki rzucane w kierunku publiczności oraz wystrzały konfetti.

Sztuka bardzo się wszystkim podobała, a za piękną grę, kostiumy i scenografię widownia nagrodziła twórców gromkimi brawami. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Opiekunami drugoklasistów podczas wyprawy do teatru były : p. Beata Rękawek , p. Krystyna Kucicka i p. Elżbieta Robakiewicz.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine