Strona głównaAktualnościKlasy drugie w teatrze

wielkanoc1

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Klasy drugie w teatrze

mini9 stycznia 2019 r. uczniowie klas drugich wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na niezwykle barwną, rozśpiewaną i roztańczoną bajkę pod tytułem „Pchła Szachrajka”. Widowisko przedstawia przygody tytułowej pchły, jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę.

Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Tak zaczęła się barwna opowieść o małej pchle, znanej ze swych zwariowanych psot. Ta śliczna , drobna elegantka z parasolką, w kolorowym stroju , nosząca na głowie kapelusik a w głowie mająca sto pomysłów na figle i żarciki wraz z innymi zabawnymi postaciami zagwarantowała wszystkim dobrą zabawę. Sprytna pchełka wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią języka pcheł zamiast angielskiego. Rezolutna Szachrajka ciągle miała głowę pełną pomysłów. Czy najlepszych? Jakie były tego konsekwencje? Dzieci i uczniowie naszej szkoły już się o tym przekonali.

Scena jak i kostiumy były kolorowe i wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenie. Widzowie z zapartym tchem śledzili przygody i figle tytułowej bohaterki. Atrakcją i urozmaiceniem przedstawienia była akcja strażaków, którzy polewali publiczność wodą. Wybuchy radości sprawiły także duże dmuchane piłki rzucane w kierunku publiczności oraz wystrzały konfetti.

Sztuka bardzo się wszystkim podobała, a za piękną grę, kostiumy i scenografię widownia nagrodziła twórców gromkimi brawami. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Opiekunami drugoklasistów podczas wyprawy do teatru były : p. Beata Rękawek , p. Krystyna Kucicka i p. Elżbieta Robakiewicz.