Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) i będzie przebiegała następująco:

- godz. 8.30 – uczniowie klas 1 - 3  spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową,

- godz. 10.00 – uczniowie klas 4 – 8 i gimnazjum spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową.

Jasełka

miniBoże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły pod opieka p. Joanny Dylewskiej, Ewy Kubackiej i Elżbiety Załęgowskiej przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe.

W pięknej scenografii przygotowanej przez p. Marzenę Bonkowska i p. Anetę Bielską, młodzi aktorzy przedstawili sceny ukazujące smutne świętach współczesnej rodziny, która skupia się na tym co materialne gubiąc to, co najważniejsze czyli prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia. Pokazana była również rodzina, która w dniu Wigilii z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa, dla której Bożego Narodzenie dokonało się w sercu i było największą wartością.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego po kierownictwem p. Jerzego Gawlińskiego uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i dla uczniów i nauczycieli.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Bartos- Piątkowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.