Strona głównaAktualnościMikołajkowa wycieczka Pierwszaków

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) i będzie przebiegała następująco:

- godz. 8.30 – uczniowie klas 1 - 3  spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową,

- godz. 10.00 – uczniowie klas 4 – 8 i gimnazjum spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową.

Mikołajkowa wycieczka Pierwszaków

miniW dniu 5 grudnia uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami udali się w podróż do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Na miejscu dzieci zostały przywitane przez Elfy, które oprowadziły Pierwszaków po magicznej krainie.

Swoją przygodę z kraina Św. Mikołaja rozpoczęliśmy od warsztatów, podczas, których dzieci wykonywały ozdoby świąteczne z kolorowych cekinów i koralików. Kolejnym punktem programu była bajkowa ścieżka, na której poznaliśmy elementy scenografii Krainy świętego Mikołaja. Uczniowie odwiedzali bajkowe domki i mieli okazję przypomnieć sobie swoje ulubione opowieści na dobranoc. Elfy przypomniały dzieciom bajki: „Jaś i Małgosia”, „Trzy świnki”, „Calineczka”, „Kot w butach”, „O rybaku i złotej rybce” i inne. Kulminacją spaceru było spotkanie z Dziadkiem Mrozem oraz wizyta w domu Świętego Mikołaja.

Pierwszaki z wypiekami na twarzy odwiedziły również Salę Tronową Świętego Mikołaja, gdzie mogły porozmawiać z Mikołajem, przekazać mu swój list oraz zobaczyć gabinet, gdzie odpisuje dzieciom na listy.

Po obiedzie dzieci miały chwilę dla siebie, aby pobawić się na placu zabaw z kulkami i zrobić pamiątkowe zakupy w sklepiku. Po południu zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Teraz pozostaje tylko czekać wizytę Mikołaja w naszych domach!