Strona głównaAktualnościSfilmowana wystawa „W drodze do niepodległości”

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) i będzie przebiegała następująco:

- godz. 8.30 – uczniowie klas 1 - 3  spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową,

- godz. 10.00 – uczniowie klas 4 – 8 i gimnazjum spotykają się z wychowawcami przy klasach i przechodzą na halę sportową.


Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Sfilmowana wystawa „W drodze do niepodległości”

miniNa początku października gościła w naszej szkole wystawa „ W drodze do niepodległości”, przygotowana i prezentowana w całej Polsce dzięki zaangażowaniu pracy i środków wielu ludzi i instytucji m.in. Archiwum Akt Nowych, PERN-u, Banku Pocztowego. Jako część obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości trafiła również do naszej szkoły dzięki wójtowi gminy Panu Sławomirowi Wawrzyńskiemu oraz Państwu Agacie i Jackowi Piekarskim, którzy dokonali otwarcia ekspozycji.

Grupa uczniów nagrała film z wystawy, która jedynie 4 października prezentowana była w naszej szkole. Trwający 18 minut film pozwala zapoznać się z wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości i prześledzić zmagania Polaków w pierwszych latach istnienia II Rzeczypospolitej. Wykonawcą zdjęć, nagrań i montażu jest Adam Czarnecki- utalentowany młody filmowiec z klasy ósmej. Jako lektorzy w filmie wystąpili: Olga Budzyńska, Nina Jędrzejewska oraz Eryk Murawski. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

 

 

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine