Strona głównaAktualnościŚwiatowy Dzień Praw Dziecka

Światowy Dzień Praw Dziecka

mini20 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu przedszkolaki oraz uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w apelach zorganizowanym przez Szkolne Samorządy Uczniowskie klas 0-3 (opiekunowie: Aleksandra Brzozowska, Irena Milczarek), a także klas 4-8 i gimnazjum (opiekunowie: Joanna Borkowska, Beata Gołębiewska).

Spotkania miały na celu przypomnienie tak ważnych dla nas, a często zapominanych praw dziecka. Dzieci z klas młodszych chętnie dzieliły się swoimi refleksjami przy prezentacji multimedialnej, a także wykonały plakaty ilustrujące wybrane prawa dziecka, które zostały umieszczone na szkolnej wystawie. Klasy starsze uczestniczyły w apelach, na których ich koledzy i koleżanki zaprezentowali, jak widzą prawa dziecka poprzez krótkie wypowiedzi i wierszyki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali występ. Nasza szkoła zabawą i refleksją uczciła Światowy Dzień Praw Dziecka.