Strona głównaAktualnościŚwiatowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości

miniW dniu 21 listopada uczniowie świetlicy szkolnej obchodzili Światowy Dzień Życzliwości, pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku. Dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi i nie ma sensu. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy i bezkonfliktowy.

Dlatego też, główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość, serdeczność i dobro może stać się podstawą do budowania pozytywnych relacji między ludźmi na całym świecie. O tym właśnie dyskutowali uczniowie.

Uczniowie przygotowali dużo atrakcji w tym dniu : pocztę życzliwości, pisanie życzliwych wiadomości, wybory najżyczliwszej osoby w świetlicy. Odbyły się również grupowe warsztaty plastyczne „Życzliwy jest szczęśliwy” i quiz „Co to jest życzliwość?”. Mnóstwo zabawy, pozytywnych emocji, dużo śmiechu i wzajemnej sympatii. Nie tylko w tym dniu ale przez cały rok!