Strona głównaAktualnościFamiliada historyczna

Familiada historyczna

miniW czwartek 8 listopada w ramach "Tygodnia z historią Polski" odbywającego się w naszej szkole pod hasłem "DLA NIEPODLEGŁEJ" zorganizowano konkurs na wzór telewizyjnego teleturnieju Familiada.

Każda klasa czwarta i piąta wystawiła do rywalizacji po dwoje uczniów. Familiada była starciem reprezentacji klas czwartych i piątych przy dopingu kolegów i koleżanek. Turniej prowadziły uczennice klasy ósmej Olga Budzyńska i Nina Jędrzejewska, które powitały zgromadzonych. Jak na familiadę przystało rozpoczęto od prezentacji drużyn. Czwartakom przewodził Bartłomiej Rulka z klasy 4a. W pięknym stylu przedstawił swoich kolegów i koleżanki: Olka Grudę (4a), Dawida Demianiuka i Wiktora Okraskę (4b), Olę Wrutniak i Maćka Jarzyńskiego (4c). Naprzeciw drużyna Piątaków pod wodzą charyzmatycznej Zuzanny Jóźwik (5a) w składzie: Krzysztof Gadomski (5a), Bartłomiej Fortas (5b), Adam Kosiński (5b), Maria Żółtowska (5c), Jagoda Cholewa (5c). Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwało jury pod przewodnictwem pani dyrektor Małgorzaty Bartos- Piątkowskiej.

Rywalizacja była zażarta. Gra pełna była zrozumiałych emocji po stronie zawodników i publiczności a odpowiedzi (ankietowanych) nie tak proste ani oczywiste. Mimo, że drużyna Piątaków jako pierwsza uzyskała wymagane 300 punktów, to do finału przystąpili zgodnie kapitanowie obu drużyn. Zabawa, jak na Familiadę przystało, zakończyła się wręczeniem pamiątkowych ramek do zdjęć i słodyczy, którymi zawodnicy podzielili się ze swoimi kolegami i koleżankami z klas.

Imprezę uświetniła dekoracja wykonana przez Panią Marzenę Bonkowską. Podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego za wypożyczenie rekwizytów i pomoc w przygotowaniu konkursu. Pierwsza historyczna Familiada w naszej szkole udowodniła, że ważniejsza od zwycięstwa jest umiejętność współpracy i dobra zabawa.