Strona głównaArchiwum 2018/2019Jesienne wagary ze Stefanem Themersonem

Jesienne wagary ze Stefanem Themersonem

miniPięcioosobowa drużyna ósmoklasistów pod opieką p. Renaty Szulborskiej 18 października 2018 r. wzięła udział w grze miejskiej "Stefan na wagarach" , która towarzyszy Festiwalowi Themersonów w Płocku.

Uczestnicy dostali wskazówkę : „Tam idźcie, gdzie Stefan na wagary biegał!”. I poszli różnymi trasami!

Do odwiedzenia mieli kilka punktów: Muzeum Mazowieckie, Muzeum Żydów Mazowieckich, kino „Przedwiośnie”. Tam czekały na nich zagadki. Musieli odpowiedzieć na niełatwe pytania, związane z życiem i działalnością słynnego, artystycznie uzdolnionego małżeństwa Themersonów. Jednym z przystanków była także sala kolumnowa Książnicy Płockiej. Tu uczestnicy gry rozpoznawali rodzaje pieczywa oraz samodzielnie wykonali humus , a następnie degustowali sporządzoną przez drużynę pastę.

Nasza grupa w składzie: Natalia Krajenta, Aleksandra Michalak, Maja Ruszkowska, Alan Sieradzki i Kacper Ziółkowski bardzo dobrze się zaprezentowała. Wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością i zdolnościami artystycznymi oraz kulinarnymi, zaliczając przed upływem wyznaczonego czasu wszystkie punkty zadaniowe i zajmując II miejsce.

Na koniec zgodnie stwierdzili, że wykorzystując swoją wiedzę doskonale się bawili i przy okazji nauczyli.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine