Strona głównaAktualnościJesienne wagary ze Stefanem Themersonem

Jesienne wagary ze Stefanem Themersonem

miniPięcioosobowa drużyna ósmoklasistów pod opieką p. Renaty Szulborskiej 18 października 2018 r. wzięła udział w grze miejskiej "Stefan na wagarach" , która towarzyszy Festiwalowi Themersonów w Płocku.

Uczestnicy dostali wskazówkę : „Tam idźcie, gdzie Stefan na wagary biegał!”. I poszli różnymi trasami!

Do odwiedzenia mieli kilka punktów: Muzeum Mazowieckie, Muzeum Żydów Mazowieckich, kino „Przedwiośnie”. Tam czekały na nich zagadki. Musieli odpowiedzieć na niełatwe pytania, związane z życiem i działalnością słynnego, artystycznie uzdolnionego małżeństwa Themersonów. Jednym z przystanków była także sala kolumnowa Książnicy Płockiej. Tu uczestnicy gry rozpoznawali rodzaje pieczywa oraz samodzielnie wykonali humus , a następnie degustowali sporządzoną przez drużynę pastę.

Nasza grupa w składzie: Natalia Krajenta, Aleksandra Michalak, Maja Ruszkowska, Alan Sieradzki i Kacper Ziółkowski bardzo dobrze się zaprezentowała. Wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością i zdolnościami artystycznymi oraz kulinarnymi, zaliczając przed upływem wyznaczonego czasu wszystkie punkty zadaniowe i zajmując II miejsce.

Na koniec zgodnie stwierdzili, że wykorzystując swoją wiedzę doskonale się bawili i przy okazji nauczyli.