Strona głównaAktualnościXVIII Dzień Papieski

XVIII Dzień Papieski

mini16 października 2018 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole już po raz kolejny Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".

Z tej okazji odbyła się akademia poświęcona osobie Jana  Pawła II. Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczcić 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnieć sobie Osobę Papieża Polaka w programie „Mały Gość”.

Do studia TV „Trwam”, dziennikarze w osobie Mai Ruszkowskiej i Adama Czarneckiego, zapraszali gości, którzy bezpośrednio spotkali się z Karolem Wojtyłą. Byli to : p. Zygmunt – Mateusz Karaszewski, p. Zofia – Dominika Lubasińska, p. Wanda – Olga Ceglińska, góral – Ignacy Kaczorowski. To oni dzielili się swoimi wspomnieniami, kiedy w różnych momentach swego życia spotkali się z Janem Pawłem II. Zaproszonymi gośćmi byli także uczniowie ze szkoły w Wadowicach: Ola Wrutniak, Marysia Nowak, Adam Ruszkowski, Zuzia Witkowska, Wiktor Okraska, Wiktoria Kaczorowska, Piotr Maciakiewicz, którzy zaprezentowali fragmenty książek i dokumentów kościelnych, których autorem był papież. Ponadto wystąpili: Nina Krzemińska, Mateusz Wiciński oraz chór , który wykonał oazową pieśń papieża „Barkę” oraz „Błogosławieni”.