Strona głównaAktualnościDzień głośnego czytania

W okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów

w godzinach 8.00 – 14.00.

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1

(rok szkolny 2019/2020) odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00

Dzień głośnego czytania

miniW naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już piętnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły wysłuchać ciekawych historyjek o gangu Słodziaków, czytanych przez starszych uczniów.

Otrzymali również specjalny albumik, zachęcający rodziców do czytania dzieciom. Za każdy dzień słuchania , poświadczony podpisem rodzica, dziecko otrzyma od nauczyciela jedną naklejkę Słodziaka. Nasi najmłodsi słuchali w skupieniu i z nieukrywanym zainteresowaniem. Pozostali uczniowie czytali głośno podczas lekcji, zajęć świetlicowych i na przerwach w bibliotece. Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną i nie jest jednorazowa.

Czytanie na głos rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Takie dni są po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, a różnie z tym bywa.