Strona głównaAktualnościZbiórka na stypendia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Zbiórka na stypendia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

miniW dniach 12 i 15 października w naszej szkole oraz w niedziele 14 października w Kościele w Maszewie Dużym i Brwilnie wolontariusze z klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej włączyli się w akcję Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia” i przeprowadzili zbiórkę pieniężną.

Celem akcji było wspieranie niezamożnej, zdolnej młodzieży z małych miast i miejscowości poprzez prowadzenie programu stypendialnego. Obecnie takiego wsparcia Fundacja udziela blisko 2300 stypendystom z całej Polski. Stypendia otrzymują gimnazjaliści, licealiści, a także, jako kontynuację programu, studenci. Stypendia umożliwiają rozwijanie talentów, pasji, zakup materiałów edukacyjnych. Dla wielu są szansą na kontynuowanie drogi edukacyjnej. Ważnym, statutowym celem działalności Fundacji jest również propagowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz upamiętnianie Jego Pontyfikatu, a także wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Wolontariusze zebrali w szkole 174,44 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję i udzielili wsparcia stypendystom.