Strona głównaAktualnościZbiórka nakrętek

wielkanoc1


 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl


Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Zbiórka nakrętek

nakretkiWzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2018/2019 kontynuujemy w naszej szkole akcję ,,Bitwa na nakrętki”, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, kawie, nabiale, itp.). Klasy rywalizują ze sobą, kto uzbiera największą ilość nakrętek. W tym roku zbieramy nakrętki dla Julii Pietrzak, która choruje na rybią łuskę pęcherzową.

Julia ma 15 lat, porusza się na wózku inwalidzkim, jest podopieczną stowarzyszenia ,,Jestem” www.pomagamy julce.pl Jedną nakrętką nie zasponsorujesz wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Uda się to jednak, jeśli skompletujesz kilka ton. Dlatego w szkołach, urzędach czy sklepach nakrętki zbierają już wszyscy. Chodzi o akcję społeczną, dzięki której pomożemy nie tylko środowisku.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla Julii.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w ww. akcję w zeszłym roku szkolnym i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

Akcja trwa od 01.10.2018 r. do 31.05.2019 r. Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy uczniów do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swoje rodziny i znajomych.

Zbieramy czyste nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:

• Napojach, sokach, kawie, herbacie, itp.
• chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.)

Nie zbieramy:

• metalowych nakrętek,
• nakrętek po smarach, farbach i innych trujących chemikaliach.

Dwa dni w miesiącu koordynator będzie ważyć i zapisywać ile zebrała klasa w danym miesiącu. Gdy będziemy mieć odpowiednią ilość nakrętek, przyjedzie po nie odbiorca.

Pod koniec roku szkolnego umieszczone zostanie na stronie szkoły sprawozdanie z uczestnictwa w akcji. Wyłonieni zostaną wygrani. 

Regulamin akcji

Harmonogram zbiórek

 

Klasy 0-IV

 

 

Klasy V-VIII i

gimnazjum

 

22.10.2018 23.10. 2018
26.11. 2018 27.11. 2018
17.12. 2018 18.12. 2018

21.01.2019

22.01.2019

 

25.02.2019

26.02.2019

 

25.03.2019

26.03.2019

 

22.04.2019

23.04.2019

 

27.05.2019

28.05.2019

 

Korki będą zbierane tylko w wyznaczonych terminach w godz. 8.00-15.00

(piwnica, pomieszczenie naprzeciwko głównych schodów).

Julia

 

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine