Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w roku szkolnym 2018/2019

Karta rekrutacji do projektu "Bądźmy zdrowi"

Rekrutacja do projektu "Bądźmy zdrowi" trwa do wtorku 23.10.2018. W środę 24.10.2018 odbędą się badania uczniów zgłoszonych do projektu.

Strona głównaAktualnościKlasa 1c z wizytą na lotnisku

Klasa 1c z wizytą na lotnisku

miniKlasa Ic, krótko po rozpoczęciu roku szkolnego, ruszyła poznawać świat. Mieliśmy możliwość przeżyć niezwykłą przygodę na płockim lotnisku, na którym wyszkolono dotychczas ponad 500 szybowników, około 100 pilotów samolotowych oraz liczne rzesze modelarzy lotniczych.

Zdawałoby się, że w zasadzie nie ma tam nic szczególnego, ale myślę, że pierwszaki uważają inaczej. Siedzieć w szybowcu i starej Wildze nie zdarza się codziennie. O tych niesamowitych maszynach opowiedział nam dyrektor tego obiektu.

Z bliska mogliśmy również zobaczyć śmigłowiec medyczny i porozmawiać chwilę z pilotem i ratownikiem medycznym. Mieliśmy szczęście, ponieważ w czasie naszej wizyty, na lotnisku przebywał pan Wojtek Bógdał – mistrz świata w lotach motoparalotnią i z nim również chwilkę porozmawialiśmy.

Na koniec specjalnie dla nas odbył się pokaz samolotów modelarskich, a dzieci próbowały swoich sił w budowaniu własnych-styropianowych. Wrażenia niesamowite, a wspomnienia na całe życie. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, żebyśmy mogli mieć te wspomnienia.