Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w roku szkolnym 2018/2019

Karta rekrutacji do projektu "Bądźmy zdrowi"

Rekrutacja do projektu "Bądźmy zdrowi" trwa do wtorku 23.10.2018. W środę 24.10.2018 odbędą się badania uczniów zgłoszonych do projektu.

Strona głównaAktualnościPielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

Pielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

mini15 września dzieci i młodzież z naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Załęgowskiej i p. Anety Mikołajewskiej wzięły udział w pielgrzymce do Rostkowa. Jest to miejsce narodzin św. Stanisława Kostki, którego 450 rocznicę śmierci obchodzi Kościół w tym roku.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Kostka znaczy więcej”, a wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Mazowsza. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył bp diecezji płockiej Mirosław Milewski. Byliśmy w kościele w Przasnyszu, gdzie został ochrzczony Stanisław Kostka oraz spoczywają jego rodzice i brat Paweł. Widzieliśmy kamień, na którym jak mówi tradycja została odciśnięta stopa Stasia oraz staw, który znajdował się w pobliżu domu Kostków, gdzie często modlił się św. Stanisław. Dzieci obejrzały też program w wykonaniu zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku.