Strona głównaAktualnościPielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl

Pielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

mini15 września dzieci i młodzież z naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Załęgowskiej i p. Anety Mikołajewskiej wzięły udział w pielgrzymce do Rostkowa. Jest to miejsce narodzin św. Stanisława Kostki, którego 450 rocznicę śmierci obchodzi Kościół w tym roku.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Kostka znaczy więcej”, a wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Mazowsza. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył bp diecezji płockiej Mirosław Milewski. Byliśmy w kościele w Przasnyszu, gdzie został ochrzczony Stanisław Kostka oraz spoczywają jego rodzice i brat Paweł. Widzieliśmy kamień, na którym jak mówi tradycja została odciśnięta stopa Stasia oraz staw, który znajdował się w pobliżu domu Kostków, gdzie często modlił się św. Stanisław. Dzieci obejrzały też program w wykonaniu zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku.