Strona głównaAktualnościPielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl


Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Pielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

mini15 września dzieci i młodzież z naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Załęgowskiej i p. Anety Mikołajewskiej wzięły udział w pielgrzymce do Rostkowa. Jest to miejsce narodzin św. Stanisława Kostki, którego 450 rocznicę śmierci obchodzi Kościół w tym roku.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Kostka znaczy więcej”, a wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Mazowsza. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył bp diecezji płockiej Mirosław Milewski. Byliśmy w kościele w Przasnyszu, gdzie został ochrzczony Stanisław Kostka oraz spoczywają jego rodzice i brat Paweł. Widzieliśmy kamień, na którym jak mówi tradycja została odciśnięta stopa Stasia oraz staw, który znajdował się w pobliżu domu Kostków, gdzie często modlił się św. Stanisław. Dzieci obejrzały też program w wykonaniu zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine