Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w roku szkolnym 2018/2019

Karta rekrutacji do projektu "Bądźmy zdrowi"

Rekrutacja do projektu "Bądźmy zdrowi" trwa do wtorku 23.10.2018. W środę 24.10.2018 odbędą się badania uczniów zgłoszonych do projektu.

Strona głównaAktualności„Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna” - Międzynarodowy Dzień Kropki

„Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna” - Międzynarodowy Dzień Kropki

miniW naszej szkole 14 września uczniowie świetlicy szkolnej świętowali jedno z najbardziej radosnych świat edukacyjnych – Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, pomysłowości, odwagi, zabawy i wiary w swoje możliwości. Motywem przewodnim jest kropka.

Uczniowie tworzyli kropkowe dzieła sztuki , rozwiązywali matematyczne łamigłówki, pisali alfabetem Brailla oraz założyli ubrania w kropki, poznając zasadę, że każdy ma potencjał i ukryty talent, wystarczy chcieć lub się odważyć. Wspólnie czytaliśmy książkę "The Dot" Petera Reynoldsa, która „opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo inaczej…. o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Obejrzeliśmy film ”The Dot”, który wszystkim przypadł do gustu. Doszliśmy do wniosku, że mała kropka w różnej formie i w różnym użyciu może pokazać nasze mocne strony, zdolności a nawet odkryć talent. Bo…..”od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna”.