Strona głównaAktualnościRozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 23.2019 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Magdalena Łabędzka. Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez e-mail: iod@starabiala.pl


Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

rsW poniedziałek, 3 września 2018r. o godz. 9.00 powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczął hymn, odśpiewany przez chór oraz licznie zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Bartos-Piątkowska, która przywitała Pana Sławomira Wawrzyńskiego – Wójta Gminy Stara Biała, Księdza Kanonika Henryka Lipkę oraz wszystkich zgromadzonych – w szczególności uczniów, którzy rozpoczynają lub kontynuują naukę w naszej szkole. W imieniu swoim i wszystkich nauczycieli zapewniła, iż to właśnie uczniowie są najważniejsi. Celem nadrzędnym jest przygotowanie młodych ludzi do życia. Ważne jest także, by uczniowie lubili szkołę i swoich nauczycieli. Pani Dyrektor podkreśliła, że dzieci i młodzież zawsze mogą liczyć na wsparcie, zwracać się z każdym problemem, a pracownicy szkoły dołożą wszelkich starań, by pomóc.

Pan Sławomir Wawrzyński podziękował za zaproszenie, życzył Pani Małgorzacie Bartos-Piątkowskiej kolejnych sukcesów na stanowisku dyrektora szkoły, a także z sentymentem wspomniał swój pierwszy dzień w szkole.

W kolejnych słowach Pani Dyrektor zwróciła się do rodziców, których zachęciła do współpracy, zgłaszania uwag, problemów, a także dzielenia się spostrzeżeniami na temat bieżącej pracy. To dzięki nim nasza szkoła staje się lepsza, a wspólny wysiłek przynosi oczekiwane efekty.

Następnie Pani Dyrektor podziękowała Panu Sławomirowi Wawrzyńskiemu – Wójtowi Gminy Stara Biała za wsparcie udzielane naszej szkole: nowoczesne wyposażenie, budowę hali, finansowanie zakupu potrzebnych pomocy dydaktycznych.

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019 została tak przygotowana, by każdy uczeń mógł rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Uczniowie klas pierwszych będą pracować z wykorzystaniem elementów planu daltońskiego, którego filarami są: odpowiedzialność, samodzielność, współpraca i refleksja. Dla czwartoklasistów odbywać się będą zajęcia „Ja w szkole”, prowadzone przez panie pedagog. Dzięki nim dzieci łatwiej przejdą proces adaptacji, poznają techniki uczenia się i poćwiczą kaligrafię.

Nauczycielom naszej szkoły Pani Dyrektor życzyła, by wspierali uczniów w ich indywidualnym rozwoju, poznawali ich możliwości i pomagali w przezwyciężaniu trudności, a także rozwijali ich zainteresowania i fascynacje.

Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców zerówek, klas pierwszych i czwartych szkoły podstawowej i życzyła wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.

rs

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine