Dożynki 2018

miniDożynki to ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Tradycyjnie i w naszej gminie 26 sierpnia odbyło się tegoroczne święto plonów. Już od wczesnych godzin rannych trwały przygotowania do tego ważnego rolniczego wydarzenia.

Po głównych obchodach dożynkowych odbyła się część artystyczna, w której po raz pierwszy brali udział uczniowie naszej szkoły. Młodzież z koła teatralnego przygotowała przedstawienie związane z odległymi dziejami naszej gminy. „Baśń o Wikingu i pięknej Słowiance”, której autorem jest Pan Umiński, wzruszyła i rozbawiła obecnych gości.

Mimo trwających wakacji młodzi artyści spotykali się na próbach, żeby godnie reprezentować swoją szkołę. Wydarzeniem była także premierowa prezentacja hymnu gminy, do którego słowa ułożyła Pani Ewa Kubacka i który pięknie odśpiewał chór naszej szkoły.