Strona głównaAktualnościCiekawa Warszawa

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl


Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Ciekawa Warszawa

mini28 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w Warszawie.

Najpierw udali się do siedziby Radia Zet. Zostali tu przywitani przez panów redaktorów, którzy opowiedzieli im o pracy w radiu, gdzie potrzebne jest posiadanie atutów takich jak: dobra dykcja, wiedza ogólna, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość, przyjemna dla ucha barwa głosu, ważne jest tez posługiwanie się piękną polszczyzną i pełne skupienie na wykonywanej pracy. Warto też mieć na uwadze, żeby nie tracić wątków podczas audycji. Studia są zaprojektowane tak, aby każda ściana oraz sufit nie emitowały echa i zapewniały odpowiednie warunki akustyczne. Poznali „od kuchni” pracę redaktorów, pracowników obsługi technicznej. Uczestniczyli również w nagraniu, które potem odtworzono. Po zakończeniu podziękowali za przekazanie wartościowej wiedzy.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Stadion Narodowy. Ten wielofunkcyjny obiekt sportowy wywarł na uczniach wielkie wrażenie. Zwiedzali trasę „Poczuj się jak VIP”, na której zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Podziwiali szatnię piłkarzy z kompletem koszulek zawodników, centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Widok ogromnych trybun oraz płyty boiska to zapewne niezapomniane chwile.

Po obiedzie w Centrum Olimpijskim szybko wrócili do autokaru, żeby przejechać na Stare Miasto. Po drodze pani przewodnik wspomniała o legendach z nim związanych np. „Wars i Sawa”, „Złota kaczka”, „Bazyliszek”. Spacerując warszawską Starówką musieli ochłodzić się pysznymi lodami, ponieważ było bardzo gorąco. Wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Opiekunami wycieczki „Ciekawa Warszawa” były wychowawczynie klas pierwszych – p. Beata Rękawek i p.Krystyna Kucicka oraz p. Renata Szulborska i p. Joanna Borkowska.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine