Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w roku szkolnym 2018/2019

Karta rekrutacji do projektu "Bądźmy zdrowi"

Rekrutacja do projektu "Bądźmy zdrowi" trwa do wtorku 23.10.2018. W środę 24.10.2018 odbędą się badania uczniów zgłoszonych do projektu.

Ciekawa Warszawa

mini28 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w Warszawie.

Najpierw udali się do siedziby Radia Zet. Zostali tu przywitani przez panów redaktorów, którzy opowiedzieli im o pracy w radiu, gdzie potrzebne jest posiadanie atutów takich jak: dobra dykcja, wiedza ogólna, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość, przyjemna dla ucha barwa głosu, ważne jest tez posługiwanie się piękną polszczyzną i pełne skupienie na wykonywanej pracy. Warto też mieć na uwadze, żeby nie tracić wątków podczas audycji. Studia są zaprojektowane tak, aby każda ściana oraz sufit nie emitowały echa i zapewniały odpowiednie warunki akustyczne. Poznali „od kuchni” pracę redaktorów, pracowników obsługi technicznej. Uczestniczyli również w nagraniu, które potem odtworzono. Po zakończeniu podziękowali za przekazanie wartościowej wiedzy.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Stadion Narodowy. Ten wielofunkcyjny obiekt sportowy wywarł na uczniach wielkie wrażenie. Zwiedzali trasę „Poczuj się jak VIP”, na której zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Podziwiali szatnię piłkarzy z kompletem koszulek zawodników, centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Widok ogromnych trybun oraz płyty boiska to zapewne niezapomniane chwile.

Po obiedzie w Centrum Olimpijskim szybko wrócili do autokaru, żeby przejechać na Stare Miasto. Po drodze pani przewodnik wspomniała o legendach z nim związanych np. „Wars i Sawa”, „Złota kaczka”, „Bazyliszek”. Spacerując warszawską Starówką musieli ochłodzić się pysznymi lodami, ponieważ było bardzo gorąco. Wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Opiekunami wycieczki „Ciekawa Warszawa” były wychowawczynie klas pierwszych – p. Beata Rękawek i p.Krystyna Kucicka oraz p. Renata Szulborska i p. Joanna Borkowska.