Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się dn. 23.01.2019 (środa) o godz. 16.30 (klasy 4-8 i 3 gim.) i 17.00 (klasy 0-3).

Półkolonie dla klas 2-6

Materiały informacyjne MEN dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

 List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do Rodziców

Strona głównaArchiwum 2017/2018Wycieczka klas drugich do Torunia

Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Wycieczka klas drugich do Torunia

miniSłodko – korzenny smak i zapach miała 11 maja 2018r. wycieczka klas drugich do Torunia pod opieką wychowawców: Małgorzaty Matyaszek, Marii Fortas i Martyny Jaglińskiej.

Zaczęliśmy nasz pobyt w mieście Kopernika od iście wojskowego drylu, gdyż zwiedzaliśmy Fort IV Yorcka, który jest przykładem doskonale zachowanego obiektu fortecznego zewnętrznego pierścienia Twierdzy Toruń z końca XIX wieku. Dzięki wyjątkowej atmosferze uczestnicy wycieczki mogli przenieść się w czasie do wieku pary i telegrafu. Trasa zwiedzania wiodła przez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której można było zobaczyć stanowiska obrony, dna fosy, własnoręcznie obrócić 200 kg kopułę strzelniczą oraz działo artyleryjskie, a także zaczerpnąć łaski losu w „szczęśliwej latrynie”. Absolutnym hitem było zwiedzanie oraz musztra pod komendą umundurowanego pruskiego żołnierza.

Podsumowaniem pobytu w Forcie były podchody – gra terenowa według wojennego scenariusza. Dwie grupy rywalizowały ze sobą, szukały ukrytych zadań i rozwiązywały je próbując zmylić przeciwnika. Podchody bardzo podobały się dzieciom.

Po pysznym obiedzie w „Gęsiej szyi” ruszyliśmy na spacer po toruńskiej Starówce połączony ze zwiedzaniem zabytków, m.in.: ruin zamku krzyżackiego, pomnika Mikołaja Kopernika, pręgierza toruńskiego i Krzywej Wieży. Wszystko to pięknie i barwnie przybliżyła i opowiedziała nam, dodając kilka toruńskich legend, pani Maria, nasza przewodniczka. Potem zabrała nas na pyszne lody – najlepsze w Toruniu.

Po chwili odpoczynku i zrobionych zakupach ruszyliśmy do Żywego Muzeum Piernika, gdzie odbyły się warsztaty wypieku pierników. Dzieci, pod czujnym okiem Mistrza Piekarskiego, Damiana, zgodnie z przekazywanymi w języku staropolskim wskazówkami, łączyły składniki, wyrabiały ciasto i kształtowały piernikowe specjały korzystając z ozdobnych form. Po krótki terminowaniu u Mistrza Piekarskiego i Wiedźmy Korzennej nabyły uprawnienia czeladnicze, co potwierdzono specjalnym Listem Czeladniczym. Każde dziecko zabrało swój piernik do domu.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na chwilę w miejscowości uzdrowiskowej Ciechocinek, gdzie wdychaliśmy świeże , przesycone solanką powietrze spacerując wzdłuż tężni i po parku zdrojowym. Podziwialiśmy również zegar kwiatowy. Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, że dopisała nam fantastyczna pogoda.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine