Strona głównaArchiwum 2017/2018Konkurs „Tu powstała Polska. Tu wygrała Polska. 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”

miniW bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowało ogólnopolski konkurs na krótki spot przybliżający to wydarzenie.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przygotowali pracę konkursową. Adam Czarnecki z klasy 7b napisał scenariusz i wyreżyserował filmik. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali: Mateusz Wiciński (kl.7b), Adam Czarnecki (kl.7b), Dominika Lubasińska (kl.6b), Mateusz Karaszewski (kl. 6b), Igor Stankiewicz (kl. 7b) oraz Jakub Czerniakowski (kl. 6b). Plan zdjęciowy stanowiły budynek szkoły, las w Brwilnie i okolice Płockiej Katedry. Całość dopełniły stroje, w tym mundury historyczne udostępnione przez dyrektora PUL w Płocku. Nagranie spotu stanowiło dla zespołu świetną zabawę.

Przedstawiciele naszej szkoły zakwalifikowali się do III etapu konkursu. Spot można obejrzeć na stronie http://kulturapiastowdladzieci.pl/index.php/pl/konkurs. Gorąco zachęcamy do obejrzenia i oddania głosu na nasz film!

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.