Strona głównaArchiwum 2017/2018Magiczny Świat Harry’ego Pottera

Informacje na temat rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020 oraz dokumenty do pobrania w zakładce REKRUTACJA.


Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Magiczny Świat Harry’ego Pottera

swiat harryego 750x4009 kwietnia 2018 r. w Filii Bibliotecznej nr 7 Książnicy Płockiej, dziesięcioro uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie czytelniczym „Magiczny Świat Harry’ego Pottera”. Do udziału zgłosili się uczniowie klas szóstych – Dominika Lubasińska, Kinga Mikołajewska, Weronika Janiszewska, Ignacy Kaczorowski oraz uczennice klas siódmych: Nina Jędrzejewska, Patrycja Mikulicz, Aleksandra Michalak, Natalia Pycek, Paulina Paszkowska i Maja Ruszkowska.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach i miał na celu popularyzację czytelnictwa, adresowany był do fanów cyklu powieści J.K. Rowling „Harry Potter”. Wymagana była bardzo dobra znajomość książek: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” i „ Harry Potter i Komnata Tajemnic” Pytania konkursowe I etapu były bardzo trudne. Wymagały szczegółowej znajomości treści lektur. W potyczkach udział wzięło ok 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu płockiego. Mimo tak dużej konkurencji do II etapu zakwalifikowały się trzy nasze uczennice: Nina Jędrzejewska, Patrycja Mikulicz i Maja Ruszkowska. Ich zadaniem było napisanie twórczych prac na temat: Jak wyglądałby świat, gdyby Voldemort zdobył kamień filozoficzny?

14 maja 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu Były tam nasze finalistki pod opieką p. Renaty Szulborskiej. Spotkanie prowadziły Renata Kraszewska z działu metodycznego Książnicy Płockiej, przewodnicząca Jury oraz Dyrektor Książnicy Płockiej p. Joanna Banasiak, która skierowała wiele ciepłych słów do finalistów. Uczennica klasy VII a - Maja Ruszkowska zdobyła wyróżnienie w kategorii „praca literacka”. Cóż jednak byłby wart finał magicznego konkursu bez odrobiny magii? Na zakończenie uczestników spotkania zaczarował iluzjonista Damian Vespero Krażewski. Dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom za promowanie czytelnictwa, zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine