Strona głównaArchiwum 2017/2018Kobiety - historia i teraźniejszość

Kobiety - historia i teraźniejszość

mini24 kwietnia 2018 r. gimnazjaliści z klasy III a g, wraz z opiekunami – p. Renatą Szulborską i p.Ewą Zembik, skorzystali z zaproszenia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku na lekcję „Kobiety – historia i teraźniejszość”.

Założeniami programowymi wycieczki były:

- wzbogacenie wiedzy uczniów o prawach człowieka i prawach kobiet w związku z ogłoszeniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet;
-kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych;
- wyrabianie nawyku korzystania z bibliotek.

Uczniowie obejrzeli interesującą wystawę poświęconą sławnym kobietom i wzięli udział w lekcji prowadzonej przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej. Dowiedzieli się, między innymi: jakie akty prawne dotyczą praw kobiet , czy we wszystkich krajach cieszą się one takimi samymi prawami i jaka była historia tych praw. Przed kobietami zarówno teraz jak i w przeszłości, zawsze stawiano wiele wyzwań i wymagań. Dzisiaj w porównaniu z latami poprzednimi mają jedną, ale kluczową przewagę, a mianowicie wiedzą jak upór, wiara w siebie oraz niezłomność, mogą zmienić bieg wydarzeń .

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: https://padlet.com/WroMG/prawakobietvaria