Strona głównaAktualnościKobiety - historia i teraźniejszość

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl


Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Kobiety - historia i teraźniejszość

mini24 kwietnia 2018 r. gimnazjaliści z klasy III a g, wraz z opiekunami – p. Renatą Szulborską i p.Ewą Zembik, skorzystali z zaproszenia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku na lekcję „Kobiety – historia i teraźniejszość”.

Założeniami programowymi wycieczki były:

- wzbogacenie wiedzy uczniów o prawach człowieka i prawach kobiet w związku z ogłoszeniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet;
-kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych;
- wyrabianie nawyku korzystania z bibliotek.

Uczniowie obejrzeli interesującą wystawę poświęconą sławnym kobietom i wzięli udział w lekcji prowadzonej przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej. Dowiedzieli się, między innymi: jakie akty prawne dotyczą praw kobiet , czy we wszystkich krajach cieszą się one takimi samymi prawami i jaka była historia tych praw. Przed kobietami zarówno teraz jak i w przeszłości, zawsze stawiano wiele wyzwań i wymagań. Dzisiaj w porównaniu z latami poprzednimi mają jedną, ale kluczową przewagę, a mianowicie wiedzą jak upór, wiara w siebie oraz niezłomność, mogą zmienić bieg wydarzeń .

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: https://padlet.com/WroMG/prawakobietvaria

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine