Strona głównaAktualnościKobiety - historia i teraźniejszość

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Kobiety - historia i teraźniejszość

mini24 kwietnia 2018 r. gimnazjaliści z klasy III a g, wraz z opiekunami – p. Renatą Szulborską i p.Ewą Zembik, skorzystali z zaproszenia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku na lekcję „Kobiety – historia i teraźniejszość”.

Założeniami programowymi wycieczki były:

- wzbogacenie wiedzy uczniów o prawach człowieka i prawach kobiet w związku z ogłoszeniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet;
-kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych;
- wyrabianie nawyku korzystania z bibliotek.

Uczniowie obejrzeli interesującą wystawę poświęconą sławnym kobietom i wzięli udział w lekcji prowadzonej przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej. Dowiedzieli się, między innymi: jakie akty prawne dotyczą praw kobiet , czy we wszystkich krajach cieszą się one takimi samymi prawami i jaka była historia tych praw. Przed kobietami zarówno teraz jak i w przeszłości, zawsze stawiano wiele wyzwań i wymagań. Dzisiaj w porównaniu z latami poprzednimi mają jedną, ale kluczową przewagę, a mianowicie wiedzą jak upór, wiara w siebie oraz niezłomność, mogą zmienić bieg wydarzeń .

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: https://padlet.com/WroMG/prawakobietvaria