Strona głównaAktualnościLaureaci X edycji Konkursu Pięknego Czytania

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl


Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Laureaci X edycji Konkursu Pięknego Czytania

miniW dniach 13 - 16 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie pod opieką p. Renaty Szulborskiej wzięli udział w jubileuszowej X edycji “Konkursu Pięknego Czytania”. Organizatorami tegorocznej edycji byli: Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, Książnica Płocka, Zespół Szkół Nr 3 w Płocku oraz Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Płocku. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, natomiast patronat medialny objęli Tygodnik Płocki, PetroNews i Radio RPL FM.

Była to wyjątkowa edycja nie tylko z powodu okrągłych urodzin, ale także dlatego, że do udziału w konkursie zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – 80. Karty zgłoszeń nadesłało 35 placówek oświatowych z Płocka i okolic. Startowaliśmy w kategoriach:

Oddziały Przedszkolne

Remigiusz Leszczyński,

Klasy IV- VI

Dominika Lubasińska, Weronika Janiszewska – kl. VI b,

Klasy VII i gimnazjum

Aleksandra Michalak – kl. VII a,Wojciech Pniewski - kl. VII b

W ramach konkursowej prezentacji uczestnik był zobowiązany do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. Ocenie podlegały: technika czytania (płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcja i tempo czytania) oraz sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu (takich jak: pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie), a także ogólne walory estetyczne wykonania. Członkowie komisji dużą uwagę przywiązywali także do emocji przekazywanych podczas czytania fragmentów tekstów literackich.

Uczniowie losowali swój numerek, a następnie proszeni przez niezwykle sympatyczną “ciocię Dorotkę” – p. Dorotę Dądzik, podchodzili do stolika i otrzymywali fragment ciekawego tekstu. Przez minutę zapoznawali się z nim, a przez kolejne dwie minuty głośno go czytali. Nasi uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali. Wojciech Pniewski, uczeń klasy siódmej zajął II miejsce w swojej kategorii, natomiast Remigiusz Leszczyński, Karol Kozłowski i Dominika Lubasińska zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wojtek Pniewski zdobył także nagrodę specjalną, którą przyznało Radio RPL FM. Wystąpi na antenie radia, wcielając się w rolę dziennikarza radiowego!

Celem konkursu jest propagowanie kultury czytelniczej, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Badania wykazują, że czytamy coraz mniej i niestety tendencja ta dotyka przede wszystkim najmłodszych. Stąd jednym z celów konkursu jest popularyzacja starannej, głośnej lektury, rozumianej także jako jeden z możliwych sposobów interpretacji tekstu. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy pięknej prezentacji tekstów.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine