Strona głównaAktualnościWarsztaty „Lego i Robotyka”

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Warsztaty „Lego i Robotyka”

miniDnia 13 br. kwietnia br. pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami i p. B. Rękawek, p. K. Kucicką oraz p. M. Jaglińską bardzo miło i pożytecznie spędzili przedpołudnie w sali zabaw „Cud Miód” w Płocku. Głównym celem wyjazdu były warsztaty naukowe „Lego i Robotyka”. Zajęcia były specjalnie dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci.

Każdy uczestnik mógł samodzielnie zbudować robota czy pojazd z klocków Lego i sterować nim zdalnie, posługując się odpowiednim programem komputerowym. Eksperymenty bardzo spodobały się dzieciom. Była to fascynująca zabawa. Z radością w oczach i wypiekami na policzkach obserwowały swoje prace. Takie zajęcia, to kolejny dowód na to, że można uczyć się przez zabawę. Uczniowie byli bardzo zafascynowani, mogąc wziąć udział w tego typu warsztatach i czując się chociaż przez chwilę jak prawdziwi inżynierowie. Ponieważ pogoda dopisała, pierwszoklasiści korzystali również z zajęć na świeżym powietrzu. Zmęczeni zabawą z apetytem posilili się kiełbaskami z grilla przygotowanego specjalnie dla nich. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili z wycieczki.