Strona głównaAktualnościWizyta klasy IIIb w bibliotece Chotomek

dzień dziecka plakat

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Serdecznie zachęcamy do wpłat na radę rodziców. Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł za pierwsze dziecko, oraz 20 zł za drugie.

Wizyta klasy IIIb w bibliotece Chotomek

miniW dniu 9 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III b wraz z opiekunami: p. Aleksandrą Brzozowską oraz p. Anetą Mikołajewską zgłębiali tajniki efektywnego uczenia się i zapamiętywania na warsztatach, organizowanych przez  Bibliotekę dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej CHOTOMEK.

Dzieci brały udział w ciekawych grach, zabawach i ćwiczeniach, które miały odpowiedzieć na pytanie: „Jak efektywnie się uczyć?” Każdy miał możliwość sprawdzenia siebie oraz poćwiczenia pamięci podczas różnych zadań, mających na celu rozwiązanie tzw. Trójkąta Skutecznego Uczenia.

Po warsztatach dzieci obejrzały zbiory biblioteki, największym powodzeniem cieszyła się książka pt. „Rodzice mnie wkurzają”, która wywołała ogólne poruszenie. Chłopcy  również znaleźli  coś dla siebie – udało im się wyszukać książkę o Pazdanie.

Uczniowie po zaspokojeniu głodu wiedzy, udali się do restauracji Mc Donald’s, gdzie z apetytem zjedli obiad. Podczas drogi powrotnej każdemu dopisywał dobry humor. Ten dzień należał do wyjątkowo udanych!