Strona głównaAktualnościWizyta klasy IIIb w bibliotece Chotomek

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Wizyta klasy IIIb w bibliotece Chotomek

miniW dniu 9 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III b wraz z opiekunami: p. Aleksandrą Brzozowską oraz p. Anetą Mikołajewską zgłębiali tajniki efektywnego uczenia się i zapamiętywania na warsztatach, organizowanych przez  Bibliotekę dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej CHOTOMEK.

Dzieci brały udział w ciekawych grach, zabawach i ćwiczeniach, które miały odpowiedzieć na pytanie: „Jak efektywnie się uczyć?” Każdy miał możliwość sprawdzenia siebie oraz poćwiczenia pamięci podczas różnych zadań, mających na celu rozwiązanie tzw. Trójkąta Skutecznego Uczenia.

Po warsztatach dzieci obejrzały zbiory biblioteki, największym powodzeniem cieszyła się książka pt. „Rodzice mnie wkurzają”, która wywołała ogólne poruszenie. Chłopcy  również znaleźli  coś dla siebie – udało im się wyszukać książkę o Pazdanie.

Uczniowie po zaspokojeniu głodu wiedzy, udali się do restauracji Mc Donald’s, gdzie z apetytem zjedli obiad. Podczas drogi powrotnej każdemu dopisywał dobry humor. Ten dzień należał do wyjątkowo udanych!