Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w roku szkolnym 2018/2019

Karta rekrutacji do projektu "Bądźmy zdrowi"

Rekrutacja do projektu "Bądźmy zdrowi" trwa do wtorku 23.10.2018. W środę 24.10.2018 odbędą się badania uczniów zgłoszonych do projektu.

Strona głównaArchiwum 2017/2018Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych

Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych

miniW środę – 10 stycznia, nasi szkolni Kolędnicy Misyjni pod opieką p. Elżbiety Załęgowskiej i p. Anety Mikołajewskiej brali udział w Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Płocku. Jest to wielkie święto dziękczynienia za otrzymany na chrzcie świętym dar wiary, którą można dzielić się z innymi ludźmi poprzez kolędowanie, a jednocześnie pomagać dzieciom, które potrzebują wsparcia w różnych dziedzinach życia.

Tegoroczna akcja była przeznaczona dla dzieci z Syrii i Libanu. Spotkanie rozpoczęło się w Opactwie Pobenedyktyńskim. Uczniowie zwiedzali wystawę misyjną oraz wysłuchali koncertu kolęd. Następnie wszyscy kolędnicy uczestniczyli we Mszy Świętej w Katedrze, której przewodniczył ks. Bp Mirosław Milewski.

Po Eucharystii w barwnym korowodzie wraz z opiekunami przeszliśmy do kina „Przedwiośnie”. Oglądaliśmy niesamowite przygody niedźwiadka w filmie „Paddington 2”. Nasze spotkanie zakończyło się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, gdzie czekała na nas słodka niespodzianka oraz gorąca grochówka.