Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w roku szkolnym 2018/2019

Karta rekrutacji do projektu "Bądźmy zdrowi"

Rekrutacja do projektu "Bądźmy zdrowi" trwa do wtorku 23.10.2018. W środę 24.10.2018 odbędą się badania uczniów zgłoszonych do projektu.

Jasełka klasy IIIc

miniBoże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy IIIc pod opieką wychowawcy p. Joanny Pacuła wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności (rodziców). Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd, które stworzyło wyjątkową atmosferę. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.