Strona głównaAktualnościKolędnicy dzieciom w Syrii i Libanie

dzień dziecka plakat

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Serdecznie zachęcamy do wpłat na radę rodziców. Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł za pierwsze dziecko, oraz 20 zł za drugie.

Kolędnicy dzieciom w Syrii i Libanie

miniMali misjonarze z Papieskiego Dzieła Misyjnego 27 grudnia 2017 r. podobnie jak w latach ubiegłych, włączyli się w akcję Kolędników Misyjnych. Wszyscy wolontariusze to uczniowie naszej szkoły z klas III, V, VI i VII.

Pod opieką p. E. Załęgowskiej, p. M. Górczyńskiej i p. A. Mikołajewskiej wyruszyli na ulice Maszewa, aby dzielić się radością z narodzenia Jezusa i prosić o wsparcie dla swoich rówieśników z Syrii i Libanu, którzy są w trudnej sytuacji i cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Mieszkańcy Maszewa kolejny raz z wielką życzliwością otwierali drzwi swoich domów, ofiarowując nie tylko wsparcie finansowe, ale również słodkie niespodzianki, uśmiech i wiele życzliwości. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom za otwarte serca, uśmiech i złożone ofiary w kwocie 467 zł, które zostaną przekazane na potrzeby misji.