Strona głównaAktualnościOgólnopolski konkurs literacki

dzień dziecka plakat

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Serdecznie zachęcamy do wpłat na radę rodziców. Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł za pierwsze dziecko, oraz 20 zł za drugie.

Ogólnopolski konkurs literacki

mini2 grudnia w Książnicy Płockiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Młodzi Twórcy Literatury”. Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 300 prac z całej Polski, które były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy 7b Wojtek Pniewski.

Jurorki konkursu: Ewa Nowak – autorka książek dla dzieci oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia wręczając nagrody zwycięzcom, uzasadniały werdykt omawiając każdą nagrodzoną pracę. Wojtek, twórca „Mitu o Achistotelesie”, usłyszał wiele pozytywnych słów na temat stworzonej przez siebie historii. Ewa Nowak, w uzasadnieniu wyboru, powiedziała: „Rośnie nam drugi Stanisław Lem. Literatura science-fiction jest bardzo trudna, ponieważ dzieli ludzi na tych, którzy ją kochają i tych, którzy jej w ogóle nie dotykają. W tym gatunku należy zaufać autorowi, że przeprowadzi czytelnika przez rzeczy, których nie będzie czasem rozumiał i właśnie Wojtkowi się to udało”.

Gratulujemy Laureatowi oraz Pani Wiesławie Zaborowskiej, polonistce Wojtka.