Strona głównaAktualnościWierszyki łamiące języki

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Serdecznie zachęcamy do wpłat na radę rodziców. Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł za pierwsze dziecko, oraz 20 zł za drugie.

Wierszyki łamiące języki

szkola5 grudnia 2017 roku recytatorzy z klas IV – VI spotkali się w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach na gminnym konkursie recytatorskim „Wierszyki łamiące języki”.

W tym roku organizatorzy wybrali zabawne wiersze autorstwa Agnieszki Frączek z tomu „Rymobranie”. Kameralny konkurs odbył się w miłej atmosferze, a uczestnicy mogli doskonalić umiejętność wygłaszania tekstów z pamięci. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Milena Piórowicz (VIb), Gabriela Śmigielska (VIa), Marcelina Sulińska (Vb) i Natalia Małkowska (Va), przygotowywane przez p. J. Trzcińską i p. W. Zaborowską. Milena zajęła III miejsce, pozostałe dziewczęta zdobyły dwa wyróżnienia. Gratulujemy i zachęcamy do dalszych prób recytatorskich.