Strona głównaAktualnościNocowanie klas trzecich

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Nocowanie klas trzecich

miniW piątkowy wieczór 1 grudnia klasy III a i III b spotkały się w szkole. Od godziny 19.00 dzieciaki z panią Aleksandrą Brzozowską, Martyną Jaglińską, Joanną Dylewską i panem Łukaszem Rakowskim przygotowywali klasy na nocne atrakcje.

Mnóstwo frajdy sprawiło im samo taszczenie materacy i rozkładanie śpiworów. Po zjedzeniu pizzy, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, a szkoła była tylko dla nas mieliśmy okazję do wspólnej zabawy i integracji. Z latarkami zwiedzaliśmy po ciemku wszystkie zakamarki szkoły.

Kiedy dotarliśmy wreszcie na salę gimnastyczną, rozpoczęły się zawody. Nie było jednak lepszych ani gorszych. Była pełna współpraca i zabawa. Lekko zmęczeni, ale nadal rozemocjonowani udaliśmy się w dalszą drogę ciemnymi korytarzami kierując na przywitanie zaproszonego gościa.

Tego wieczoru jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w baśniową, tajemniczą krainę, gdzie mieliśmy możliwość poeksperymentowania z suchym lodem. Całe warsztaty dzieci miały szeroko otwarte buzie ze zdziwienia i zachwytu.

Na koniec zeszliśmy jeszcze na świetlicę, gdzie czekał na nas Xbox. Skakaliśmy przez płotki, rzucaliśmy oszczepem, tańczyliśmy, a nawet boksowaliśmy. Wszystko oczywiście w wirtualnym świecie gier. Po powrocie do klas mieli jeszcze siłę na wspólne tańce i bitwę na poduszki.

Po pełnym przeżyć wieczorze, przyszła pora na umycie się i odpoczynek. Mimo późnej godziny nikomu jednak nie chciało się spać. Chłopcy rozpoczęli więc zabawę w wymyślanie „strasznych” historii. Od śmiechu, aż bolały nas brzuchy.  Prawie świtało jak rozmowy i śmiechy zaczęły cichnąć. Dobre szkolne skrzaty czuwały, aby nic nam nie zakłóciło nocnego odpoczynku. Rano, dumni z siebie, rozeszliśmy się do domów. Dla wielu uczniów był to pierwszy samodzielny nocleg poza domem. Rodzicom gratulujemy tak dzielnych i cudownych dzieciaków!