Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się dn. 23.01.2019 (środa) o godz. 16.30 (klasy 4-8 i 3 gim.) i 17.00 (klasy 0-3).

Półkolonie dla klas 2-6

Materiały informacyjne MEN dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

 List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do Rodziców

Strona głównaArchiwum 2017/2018Jubileusz 25 – lecia szkoły

Przypominamy o wysokości wpłat na Radę Rodziców. Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 40 zł, za drugie 20zł. 

Jubileusz 25 – lecia szkoły

Byli wśród nich: wójt gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński, przewodniczący Rady Gminy Wojciech Żółtowski, proboszcz parafii Brwilno ksiądz Henryk Lipka, przedstawiciel płockiej delegatury kuratorium Andrzej Wojciechowski, prezes Banku Spółdzielczego w Starej Białej Marcin Łukasik, pierwsza dyrektor szkoły Danuta Jasińska, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, radni, pracownicy Urzędu Gminy. Na sali obecni byli także nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz absolwenci szkoły.

Gości przywitała pani Dyrektor Małgorzata Bartos-Piątkowska. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy uczestnicy uroczystości i towarzyszący im chór odśpiewali hymn państwowy. Następnie pani Irena Milczarek związana z naszą placówką od 38 lat przedstawiła historię szkoły.

W końcu nadszedł czas na wygłaszanie uroczystych, a zarazem sentymentalnych przemówień. Głos zabrali: wójt Sławomir Wawrzyński, przewodniczący Rady Gminy Wojciech Żółtowski, ksiądz Henryk Lipka, przedstawiciel kuratorium Andrzej Wojciechowski, prezes BS w Starej Białej Marcin Łukasik oraz emerytowana, pierwsza dyrektor szkoły Danuta Jasińska.

Pani  dyrektor Małgorzata Bartos-Piątkowska wręczyła pamiątkowe statuetki osobom pracującym w szkole od 25 lat. Odebrali je: ksiądz Henryk Lipka, Krystyna Kucicka, Maria Fortas, Irena Milczarek, Małgorzata Matyaszek, Agnieszka Salamon, Beata Rękawek i Maria Podolska. Z kolei wójt Sławomir Wawrzyński został uhonorowany przez szkołę albumem, a pozostali goście otrzymali drobne upominki.

Część artystyczną rozpoczął chór szkolny pod kierunkiem Jerzego Gawlińskiego. Wykonał poraz pierwszy hymn szkoły. Zaprezentowała się także solistka Natalia Pycek. Prawdziwy aplauz wzbudził polonez, w wykonaniu głównie nauczycielek ubranych w stroje z epoki. W pierwszej parze zatańczyli dyrektor Małgorzata Bartos-Piątkowska i wicedyrektor Jarosław Okrąglewski.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie, które było zainspirowane scenariuszem p. Anny Kantorczyk pt. "Harówka Heraklesa" a pomysłodawcami i reżyserami - p. Ewa Kubacka i p. Joanna Dylewska. W role aktorów wcielili się nauczyciele, których uczniowie nagrodzili gromkimi brawami. Zabawna historia przedstawiona przez aktorów podobała się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. 


Data 2 listopada jest bardzo ważna dla naszej szkoły. Dokładnie 2 listopada 1992 roku, czyli 25 lat temu zabrzmiał po raz pierwszy dzwonek w tym budynku. Społeczność szkolna rozpoczęła swoją pracę w długo oczekiwanym nowym gmachu. Do tej pory dzieci uczyły się w ciasnym, starym i niedostosowanym budynku Szkoły Podstawowej nr 15 w Płocku na ulicy Zglenickiego.

Panowały tam trudne warunki. Nie było łazienek (ubikacje funkcjonowały na dworze) i bieżącej wody. Mały korytarz pełnił również funkcję szatni dla kurtek (uczniowie nie zmieniali obuwia). Oprócz tego budynek „pękał w szwach” i konieczna była praca dwuzmianowa. Gabinet dyrektora był jednocześnie pokojem nauczycielskim i gabinetem pielęgniarki. Nie funkcjonował dzwonek elektryczny tylko ręczny. Dziecko wskazane przez nauczyciela dyżurującego biegało wokół szkoły i dzwoniło dzwonkiem, oznajmiając początek lekcji lub jej koniec. Praca w takich warunkach była uciążliwa. Nic więc dziwnego, że uczniowie, nauczyciele i rodzice z utęsknieniem zerkali w stronę Maszewa Dużego, gdzie były prowadzone prace wykończeniowe nowej szkoły.

Przygotowania do rozpoczęcia nauki w nowym gmachu zaczęły się już w wakacje. Niemal wszyscy nauczyciele i uczniowie rzucili się w wir pracy. Trzeba było przecież od podstaw urządzić nową szkołę.

Po czterech latach budowy szkoła została wreszcie oddana do użytku. 2 listopada 1992 roku naukę w przestronnych i pachnących świeżością salach rozpoczęło 226 uczniów. Pracę podjęło 17 nauczycieli oraz 8 pracowników administracji i obsługi. Szkoła Podstawowa Nr 15 w Płocku przestała istnieć, a na jej miejsce powstała wiejska, ośmioklasowa Szkoła Podstawowa w Maszewie Dużym, położona na terenie gminy Stara Biała.

W grudniu 1993 roku, ku wielkiej radości uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego, oddano do użytku salę gimnastyczną. Kiedy zakończono prace przy elewacjach budynku, przyszedł czas na uroczyste otwarcie nowej szkoły. Miało to miejsce 14 maja 1994 roku. Uroczystości zainaugurowała msza św. celebrowana przez ks. bpa Romana Marcinkowskiego. Następnie zgromadzeni goście, rodzice, dzieci i nauczyciele przenieśli się pod budynek szkoły, gdzie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. W uroczystości brało udział kilkaset osób. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele kuratorium, sejmiku samorządowego, Urzędu Gminy, dyrektorzy sąsiednich szkół oraz sponsorzy. Nie zabrakło też mediów: "Kuriera Mazowieckiego", radia Puls. Po części oficjalnej rozpoczęła się uroczysta akademia, która bardzo podobała się wszystkim gościom. Następnie ks. biskup R. Marcinkowski poświęcił szkołę i krzyże, które wiszą w salach lekcyjnych.

Oto inne bardzo ważne daty z życia szkoły:

• W 1998 roku został oddany do użytku kompleks boisk: do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki, koszykówki i lekkoatletyczne. Odtąd uczniowie mogli już rozwijać swoją sprawność fizyczną nie tylko na sali gimnastycznej, ale także na nowocześnie urządzonym boisku.
• Z dniem 1 września 1999 roku powstał Zespól Szkół w Maszewie Dużym, w którego skład weszła sześcioklasowa szkoła podstawowa i trzyletnie publiczne gimnazjum.
• W 2010 r. oddano do użytku kompleks boisk „MOJE BOISKO – ORLIK 2012”.
• 23 maja 2013 roku odbyła się uroczystość nadania imienia Władysława Stanisława Reymonta szkole podstawowej i gimnazjum oraz poświęcenie sztandarów.
• 1 września 2014 r. została ukończona rozbudowa szkoły i oddana do użytku nowa część budynku, w której znajduje się 6 sal lekcyjnych i szatnie dla najmłodszych dzieci.
• Od 1 września 2017 r. szkoła znów przekształciła się w ośmioletnią szkołę podstawową, w której jeszcze przez dwa lata będą uczyły się klasy gimnazjalne.
• W lipcu 2016 r. rozpoczęła się budowa hali sportowej.

Nasza szkoła zmieniała się na przestrzeni tych dwudziestu pięciu lat. Stawała się coraz piękniejsza i nowocześniejsza, wyposażana w bardzo liczne pomoce dydaktyczne i multimedialne. Zmieniała się również dyrekcja szkoły. Od początku istnienia do roku 2008 dyrektorem szkoły była pani Danuta Jasińska, a kolejnym do chwili obecnej pani Małgorzata Bartos – Piątkowska. Wraz z powstaniem Zespołu Szkół utworzone zostało stanowisko wicedyrektora szkoły. Dyrektor powołał na tę funkcję nauczyciela – panią Kordulę Maksymiuk (do 2008r.). Obecnie wicedyrektorem jest pan Jarosław Okrąglewski. Na przestrzeni lat wzrastała również liczba uczniów. W tym roku szkolnym uczęszcza 459 uczniów, a pracuje 52 nauczycieli oraz 9 pracowników obsługi i administracji. Od początku istnienia naszej szkoły pracują w niej panie nauczycielki: Irena Milczarek, Krystyna Kucicka, Beata Rękawek, Małgorzata Matyaszek, Maria Fortas, Agnieszka Salamon, ks. kanonik Henryk Lipka oraz pani woźna Maria Podolska.

W Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta uczniowie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, uczęszczając na różnorodne koła i zajęcia pozalekcyjne. Biorą udział w konkursach, w których zdobywają nagrody. Na wyróżnienie zasługują również sukcesy sportowe, czego dowodem są liczne dyplomy i puchary, którymi jest udekorowana szkoła. Uczniowie z trudnościami w nauce mogą wyrównywać swoje braki edukacyjne podczas zajęć dydaktyczno – wyrównawczych. Opieką są objęci również uczniowie, którzy potrzebują terapii logopedycznej, pedagogicznej, rewalidacji lub zajęć gimnastyki korekcyjnej. Dzieci pracujących rodziców mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej. Bardzo liczna grupa uczniów je obiady.

Nasza szkoła dba o wszechstronny rozwój uczniów, wychowuje w duchu tolerancji i poszanowania dla ogólnie przyjętych norm, kultywuje tradycje oraz przygotowuje do dalszego kształcenia.

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine