Strona głównaAktualności6 edycja rajdu "Brwileńska Ostoja"

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

6 edycja rajdu "Brwileńska Ostoja"

mini7 października 2017 odbył się już po raz szósty rajd „Brwileńska Ostoja” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej oraz Nadleśnictwo Płock. Na starcie rajdu stawiło się 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gmin Stara Biała i Brudzeń Duży oraz stowarzyszenia i organizacje. O godz. 9.30 uczestnicy wyruszyli na malowniczą trasę wytyczoną na obszarze Lasów Brwileńskich ze startem i metą w brwileńskiej leśniczówce.

Zadaniem z każdej z drużyn było dotarcie do oznaczonych na mapie punktów na trasie rajdu, gdzie organizatorzy przygotowali dla uczestników zadania wiedzowo-sprawnościowe o tematyce przyrodniczo-historyczno-turystycznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali na starcie suchy prowiant, a na zakończenie posiłek turystyczny (pieczywo, kiełbasa na gorąco, herbata).

Dzięki aplikacjom internetowym precyzyjnie ustaliliśmy dystans rajdu - 10 km 550 m i aktywny czas wędrówki - 3 godz. 5 min. O godz. 12.35 zameldowaliśmy się a mecie, a o 13.30 organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom puchary okolicznościowe.

Naszą szkołę reprezentowała trzynastoosobowa drużyna z klas II i III gimnazjum pod opieką p. Jacka Załęskiego w składzie: Lesiuk Natalia (II b), Lisiecki Patryk (II b), Sobolewska Julia (II b), Skierski Jan (II b), Sobolewski Antoni (II b), Kwasiborska Aleksandra (II b), Lewandowska Alicja (II a), Borowski Mateusz (II a), Żuchowski Kacper (II a), Godlewski Jakub (II a), Borowski Michał (III a ), Wiśniewska Paulina (III b), Drążkiewicz Paulina (III b).

Uczniowie i uczennice z naszej szkoły zdobyli cenne nagrody: dyplom uczestnictwa, albumy przyrodnicze, przewodniki turystyczne i bon towarowy o wartości 100 zł.