Strona głównaArchiwum 2017/2018Wycieczka klas trzecich do Torunia

Wycieczka klas trzecich do Torunia

miniZ okazji Dnia Chłopaka klasy trzecie wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do miasta, z którego pochodzi słynny astronom – Mikołaj Kopernik.

Przygodę z Toruniem rozpoczęliśmy od spaceru po mieście. O dawnych dziejach tego malowniczego miasta opowiadała nam pani Przewodnik, która jest rodowitą mieszkanką Torunia. Zobaczyliśmy: Rynek Staromiejski, gotycki ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz jego dom, Fontannę Flisak. Przy Krzywej Wieży próbowaliśmy swojej siły w utrzymaniu prostej sylwetki stojąc pod budowlą.

Kolejnym punktem programu było zwiedzaniem interaktywnego muzeum - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W Centrum zobaczyliśmy dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Zwiedziliśmy również ciekawe wystawy czasowe, gdzie mieliśmy możliwość samodzielnego doświadczania, planowania, zabawy wybranymi eksponatami. Zabawa była przednia! Po obfitym i smacznym obiedzie nadszedł czas na pamiątki. Na straganach na Starym Mieście każdy znalazł coś dla siebie.

Toruniu, do zobaczenia wkrótce!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine