Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Strona głównaAktualnościWycieczka klas trzecich do Torunia

Serdecznie zachęcamy do wpłat na radę rodziców. Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł za pierwsze dziecko, oraz 20 zł za drugie.

Wycieczka klas trzecich do Torunia

miniZ okazji Dnia Chłopaka klasy trzecie wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do miasta, z którego pochodzi słynny astronom – Mikołaj Kopernik.

Przygodę z Toruniem rozpoczęliśmy od spaceru po mieście. O dawnych dziejach tego malowniczego miasta opowiadała nam pani Przewodnik, która jest rodowitą mieszkanką Torunia. Zobaczyliśmy: Rynek Staromiejski, gotycki ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz jego dom, Fontannę Flisak. Przy Krzywej Wieży próbowaliśmy swojej siły w utrzymaniu prostej sylwetki stojąc pod budowlą.

Kolejnym punktem programu było zwiedzaniem interaktywnego muzeum - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W Centrum zobaczyliśmy dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Zwiedziliśmy również ciekawe wystawy czasowe, gdzie mieliśmy możliwość samodzielnego doświadczania, planowania, zabawy wybranymi eksponatami. Zabawa była przednia! Po obfitym i smacznym obiedzie nadszedł czas na pamiątki. Na straganach na Starym Mieście każdy znalazł coś dla siebie.

Toruniu, do zobaczenia wkrótce!