Strona głównaArchiwum 2017/2018Dzień tabliczki mnożenia

Dzień tabliczki mnożenia

tabmnoW dniu 29.09.2017 r. nasza szkoła brała udział w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne - 3 kolory”, które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek.

Uczniowie klas 4,5,6,7 oraz 2,3 gimnazjum na każdej przerwie mogli przystąpić do egzaminu ustnego przed Komisją Egzaminacyjną. Egzaminatorami byli wcześniej wybrani uczniowie klas 6 oraz 3 gimnazjum. Każdy uczeń mógł wylosować karteczkę z 5 przykładami do rozwiązania w 1 minutę. Za wszystkie poprawne odpowiedzi zdobywali medal Eksperta Tabliczki Mnożenia, który upoważniał do oceny celującej z matematyki. Niezdany egzamin można było poprawić dopiero na kolejnej przerwie.

Uczniowie szkoły bardzo chętnie przystępowali do egaminów, o czym świadczyły ogromne kolejki przed Komisjami. Wszyscy bawili się świetnie. Rozdaliśmy dużo medali nadających tytuł eksperta tabliczki mnożenia Dziękujemy za wspólną zabawę!

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine