Strona głównaAktualnościDzień tabliczki mnożenia

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Dzień tabliczki mnożenia

tabmnoW dniu 29.09.2017 r. nasza szkoła brała udział w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne - 3 kolory”, które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek.

Uczniowie klas 4,5,6,7 oraz 2,3 gimnazjum na każdej przerwie mogli przystąpić do egzaminu ustnego przed Komisją Egzaminacyjną. Egzaminatorami byli wcześniej wybrani uczniowie klas 6 oraz 3 gimnazjum. Każdy uczeń mógł wylosować karteczkę z 5 przykładami do rozwiązania w 1 minutę. Za wszystkie poprawne odpowiedzi zdobywali medal Eksperta Tabliczki Mnożenia, który upoważniał do oceny celującej z matematyki. Niezdany egzamin można było poprawić dopiero na kolejnej przerwie.

Uczniowie szkoły bardzo chętnie przystępowali do egaminów, o czym świadczyły ogromne kolejki przed Komisjami. Wszyscy bawili się świetnie. Rozdaliśmy dużo medali nadających tytuł eksperta tabliczki mnożenia Dziękujemy za wspólną zabawę!