Strona głównaAktualnościOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniW naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już piętnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Z tej okazji wszyscy uczniowie wysłuchali interesującej audycji, prowadzonej przez uczniów klasy VII b – Wojciecha Pniewskiego i Adama Czarneckiego .W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich mogły wysłuchać ciekawych historyjek o zwierzętach, czytanych i inscenizowanych przez starszych uczniów: Adama Czarneckiego, Wojciecha Pniewskiego, Mateusza Wicińskiego i Kacpra Żuchowskiego. Nasi najmłodsi słuchali w skupieniu i z nieukrywanym zainteresowaniem. Pozostali uczniowie czytali głośno podczas lekcji, zajęć świetlicowych i na przerwach w bibliotece.

Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną i nie jest jednorazowa. Czytanie na głos rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Takie dni są po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, a różnie z tym bywa.