Strona głównaArchiwum 2017/2018Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniW naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już piętnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Z tej okazji wszyscy uczniowie wysłuchali interesującej audycji, prowadzonej przez uczniów klasy VII b – Wojciecha Pniewskiego i Adama Czarneckiego .W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich mogły wysłuchać ciekawych historyjek o zwierzętach, czytanych i inscenizowanych przez starszych uczniów: Adama Czarneckiego, Wojciecha Pniewskiego, Mateusza Wicińskiego i Kacpra Żuchowskiego. Nasi najmłodsi słuchali w skupieniu i z nieukrywanym zainteresowaniem. Pozostali uczniowie czytali głośno podczas lekcji, zajęć świetlicowych i na przerwach w bibliotece.

Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną i nie jest jednorazowa. Czytanie na głos rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Takie dni są po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, a różnie z tym bywa.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine