Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Strona głównaAktualnościOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Serdecznie zachęcamy do wpłat na radę rodziców. Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł za pierwsze dziecko, oraz 20 zł za drugie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniW naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już piętnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Z tej okazji wszyscy uczniowie wysłuchali interesującej audycji, prowadzonej przez uczniów klasy VII b – Wojciecha Pniewskiego i Adama Czarneckiego .W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich mogły wysłuchać ciekawych historyjek o zwierzętach, czytanych i inscenizowanych przez starszych uczniów: Adama Czarneckiego, Wojciecha Pniewskiego, Mateusza Wicińskiego i Kacpra Żuchowskiego. Nasi najmłodsi słuchali w skupieniu i z nieukrywanym zainteresowaniem. Pozostali uczniowie czytali głośno podczas lekcji, zajęć świetlicowych i na przerwach w bibliotece.

Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną i nie jest jednorazowa. Czytanie na głos rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Takie dni są po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, a różnie z tym bywa.