Strona głównaAktualnościOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym informuje, iż Zarządzeniem Nr 30.2018 Wójta Gminy Stara Biała z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie wyznaczenia jednego Inspektora Ochrony Danych w Gminie Stara Biała został powołany Inspektor Ochrony Danych - pracownik Urzędu Gminy Stara Biała - Pani Aleksandra Cylińska.

Zadania inspektora ochrony danych określa art. 39 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

Z Inspektorem Ochrony Danych, można się skontaktować poprzez:

tel.: 24 366-87-10

fax: 24 365-61-65

e-mail: iod@starabiala.pl

Rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy "Rokiem Jubileuszowym" naszej szkoły. W związku z tym prosimy rodziców, dziadków, absolwentów o przesyłanie zdjęć, pamiątek, wspomnień drogą mailową na adres maszewo25@zsmd.edu.pl

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniW naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już piętnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Z tej okazji wszyscy uczniowie wysłuchali interesującej audycji, prowadzonej przez uczniów klasy VII b – Wojciecha Pniewskiego i Adama Czarneckiego .W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich mogły wysłuchać ciekawych historyjek o zwierzętach, czytanych i inscenizowanych przez starszych uczniów: Adama Czarneckiego, Wojciecha Pniewskiego, Mateusza Wicińskiego i Kacpra Żuchowskiego. Nasi najmłodsi słuchali w skupieniu i z nieukrywanym zainteresowaniem. Pozostali uczniowie czytali głośno podczas lekcji, zajęć świetlicowych i na przerwach w bibliotece.

Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną i nie jest jednorazowa. Czytanie na głos rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Takie dni są po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, a różnie z tym bywa.