Strona głównaArchiwum 2017/2018Wycieczka do Grzybowa

Wycieczka do Grzybowa

mini19 września 2017r. uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń: Małgorzaty Matyaszek, Marii Fortas oraz pani Patrycji Czarneckiej, sudentki odbywającej praktykę w naszej szkole, pojechali na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie. Gospodarze, Ewa i Peter Stratenwerth oraz pracownicy Stowarzyszenia Ekologiczno – Kulturalnego „Ziarno” przygotowali dla nas wiele atrakcji i niespodzianek.

Zajęcia rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, w całości przygotowanego z ekologicznych, samodzielnie wyprodukowanych produktów.

Potem poszliśmy na zajęcia do piekarni, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o zbożach i rodzajach mąki. Następnie wytwarzaliśmy mąkę za pomocą żaren oraz piekliśmy własne chlebki o niepowtarzalnych kształtach.

Kolejne zajęcia przybliżyły nam życie owadów, a szczególnie pszczół. Obserwowaliśmy gniazdo trzmieli. Teraz już wiemy, jak duże znaczenie mają te owady dla życia ludzi. Potem samodzielnie wykonaliśmy pachnącą świecę z pszczelego wosku.

Po pysznym obiedzie relaksowaliśmy się na placu zabaw. Następnie z gospodarzem, panem Peterem, udaliśmy się na łąkę i pole dyniowe, gdzie dokarmialiśmy stado 30 kóz pysznymi dyniami. Niektórzy z nas doili kozę, a następnie karmili tym mlekiem maleńkie kotki. Gospodarz opowiedział nam o pracy rolnika, o tym jak produkuje masło sery i śmietanę. Zajrzeliśmy również do warzywnika i wspaniale pachnącego ogródka ziołowego.

Ostatnim punktem naszych zajęć było wykonanie wycinanek sannickich i poznanie niektórych zwyczajów ludowych. Na koniec chętne dzieci mogły kupić niepowtarzalne pamiątki oraz ekologiczne pieczywo. Z żalem pożegnaliśmy gościnnych gospodarzy oraz wszystkie pieski i kotki.

Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła nam wspaniałych przeżyć i wielu wiadomości. Dodatkowym atutem była piękna, słoneczna pogoda oraz przyjazna, rodzinna atmosfera.

gminabip  men     kur 

efs 

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine